Megyei U 13 labdarúgó bajnokság 2009/2010.

Serdülő csapatunk a Pogány SE néven szerepel, a két egyesület közötti megállapodás alapján.

Első tétmérkőzésén a nagymúltú Komló ellen, jól szerepelt újonc csapatunk.

2. forduló

2009. 10. 03. 10,00 óra

Pogány (Dsz.)-PVSK 1:2 (0:0) Góllövő: Sáhó B. (11-esből)

1:1 után kevés hiányzott a pontszerzéshez, de a találkozó végén egy védelmi hiba eldöntötte a mérkőzést.

3. forduló

2009. 10. 10. 10,00 óra

Mohács-Pogány (Dsz.) 2:2 Góllövők: Raffai I., Hetényi M.

Kétszeri vezetés után megszerezte első pontját csapatunk. Nem sok hiányzott a győzelemhez.

4. forduló

2009. 10. 17. 10,00 óra

Pogány (Dsz.)-Szigetvár 0:4 (0:0)

Nem érdemtelenül nyert a vendégcsapat, de szorosabban is alakulhatott volna az eredmény. 0:0-ás állásnál kapusunk 11-est hárított.  0:2-nél kockáztattunk, és átálltunk a 3 hátvédes játékra, de sajnos ez sem segített.

5. forduló

2009. 10. 24. 14,00 óra (elhalasztva a PEAC kérése miatt október 29-re ( csütörtök)

PEAC-Pogány (Dsz.) 0:0

Egyenlő erők, igazságos döntetlen

6. forduló

2009.10.31.  10 óra elhalasztva 2009. november 12 csütörtök 14,30 óra

Pogány (Dsz.)-Beremend 3:1 (1:1) Góllövők: Raffai 2, Kiss

Megtört a jég. Megvan az első győzelem. A tíz játékossal felálló beremendi csapat a mérkőzés végére teljesen elkészült az erejével.

7. forduló

2009.11.06. 13,30 óra

Bóly-Pogány (Dsz.) 2:0 (1:0)

8. forduló

2009.11.21. 10 óra

Pogány (Dsz.)-Kozármisleny 1:2 (0:0) Góllövő: Hetényi

A nagy ködben lejátszott mérkőzés 2. félidejében érvényesült a nagyobb tudás és tapasztalat. Az első félidőben egyenrangan játszottunk, de a 2.-ban kapkodóvá vált a játékunk.

9. forduló

2010.03.19. 14,00 óra

Ócsárd-Pogány (Dsz.) 2:2 (2:1) Góllövők: Balogh, Hetényi

Bármelyik csapat nyerhetett volna, ha a helyzeteit jobban kihasználja. Így a döntetlen igazságosnak mondható. Kapusunk ismét tizenegyest hárított.

10. forduló

2010.03.27. 10 óra

Pogány (Dsz.)-Bogád 3:1 (2:0) Góllövők: Raffai 2, Engelschalt

A fizikai és technikai fölényben lévő hazai csapat megérdemelt győzelmet aratott a lelkes bogádi csapat ellen. A cserék után szükség volt két kapusbravúrra is a győzelemhez.

11. forduló

2010. 04. 03. 10,00 óra

Pogány (Dsz.)-Komló 1:3 Góllövő: Hetényi

12. forduló

2010. 04. 11. 9,30 óra

PVSK-Pogány (DSZ.)  1: 0 (0:0)

A végig támadó hazai csapat az utolsó percekben egy öngól révén szerezte meg a győzelmet.

13. forduló

2010. 04. 17. 10,00 óra

Pogány (DSZ.) -Mohács  3:1 (2:0) Góllövők: Raffai, Sáhó, Kiss

A minden csapatrészében jobb hazai csapat megérdemelt győzelmet aratott a szomszédvár csapata ellen. A gólkülönbség egyáltalán nem túlzott.

14. forduló

2010. 04. 24. 10,00 óra

Szigetvár-Pogány (DSZ.) 2:0 (0:0)

Jó játék mellett két balszerencsés gólt kaptunk. Győzelmet érdemeltünk volna. A foci nem mindíg igazságos.

15. forduló

2010. 05. 01. 10,00 óra

Pogány (DSZ.) -PTE-PEAC 9:3 (4:2) Góllövő: Hottó, Faller, Hetényi, Engelschalt,  Raffai, Sáhó, Kiss 3.

Gólzáporos majális! A hátvédsorok (a kapusokkal az élen) egyilk oldalon sem álltak a helyzet magaslatán, viszont a helyzetkihasználás határozottan javult.

16. forduló

2010. 05. 09. 10,00 óra

Beremend-Pogány (DSZ.)  3:1 Góllövő: Faller

17. forduló

2010. 05. 15. 13,00 óra

Pogány (DSZ.) -Bóly 2:1 (1:0) Góllövők: Hetényi, Faller

Az esős, szeles időben lejátszott mérkőzésen a vendégcsapat meddő mezőfölényben volt, viszont a hazai csapat pontosabban, a kapura veszélyesebben játszott.

18. forduló

2010. 05. 30. 10,00 óra

Kozármisleny-Pogány (DSZ.)  0:6 (0:0) Góllövők: Kis R., Raffai, Engelschalt 2, Alföldi, Sáhó

Szép győzelem idegenben a dobogós ellen.

19. forduló

2010. 06. 05. 10,00 óra

Pogány (DSZ.) -Ócsárd 3:0(0:0) Góllövő: Engelschalt 2., Sáhó

Kissebb csoda, hogy az első félidőt megúszta kapott gól nélkül a vendégcsapat. Óriási, folyamatos fejlődés figyelhető meg a bajnokság kezdetéhez képest. A fiatalok megszokták a nagy pályát, valamint a bajnokság légkörét.

20. forduló

2010. 06. 13. 10,00 óra

Bogád-Pogány (DSZ.) 5:4 Góllövők: Hetényi, Engelschalt, Sáhó, Alföldi

A nagy fűben, kánikulai melegben lejátszódott évadzáró mérkőzésen nem tudtuk ellensúlyozni az ellenfél csapatában szerplő 3 játékos fizikai fölényét.

hely       csapat   M     GY     D     V     LG     KG     GK     P       megjegyzés